Czym jest My Street Films

 

Twoja ulica.

Twój film.

 

Każda ulica ma swoją historię.
Nie każda ma swój film.
Nakręć go!

 

My Street Films powstał w ostatnich latach jako projekt dokumentalnego portalu DAFilms.com.  Pierwsza edycja skupiała się na ulicach Pragi, której historie i atmosfera zostały uchwycone w ponad 120 zgłoszonych filmach, które naniesiono na mapę tego miasta. Sukces pierwszej edycji spowodował rozszerzenie projektu poza granice Pragi i odkrywanie innych miast Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Organizatorem polskiej edycji jest Krakowska Fundacja Filmowa.

Projekt My Street Films współpracuje z brytyjskim festiwalem filmów dokumentalnych Open City Docs. Pragnienie odkrywania znanych i nieznanych ulic przez takie medium, jakim jest film powoli rozprzestrzenia się, od Londynu (mystreetfilms.com), przez Pragę do reszty Europy środkowej.

Jest to pierwsza edycja polskiej wersji projektu. Filmy oceniać będą profesjonaliści i także oni poprowadzą warsztaty dla najlepszych uczestników.

My Street Films nie jest skierowany tylko do profesjonalistów. Zachęcamy do zgłaszania filmów, każdego kto pragnie i kocha rejestrować świat wokół siebie. Nie musisz filmować tylko siebie, bądź swojej ulicy. Najważniejsze jest to, by film mieścił się na naszej filmowej mapie, która ilustruje nie tylko realne miejsca ale także wyobrażenia na ich temat. Przyjmujemy więc filmy zarówno portretujące miejsca jak i filmowe eksperymenty zahaczające o tę tematykę. 

Twórcy najlepszych filmów będą mogli doświadczyć atmosfery prawdziwego festiwalu filmowego, podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Na najlepszych twórców czekają karnety na międzynarodowe festiwale oraz dostęp do bazy filmów DAFilms.com.

 

Your street. Your film. Your My Street Films!